Lista rzeczy na wyjazd do pracy za granicę!

12/09/2017

Czasami wyjazd na granicę wiążę się nawet z kilkumiesięczną nieobecnością w domu. Pakowanie się na tygodniowy urlop bywa problematyczne, a co dopiero na tak długi okres czasu! Co zabrać ze sobą ? Najłatwiej odpowiedzieć – że tylko to, co potrzebne. Ale czy wiesz właściwie co jest niezbędne za granicą? Sprawdź!

Wyjazd za granicę - co ze sobą zabrać?

Czym jedziesz?

Na początek trzeba ustalić środek transportu. Jeśli jedziesz własnym autem, masz o wiele więcej miejsca i tym samym, więcej możliwych rzeczy do zabrania. Niestety transport busem czy samolotem trochę Cię ograniczy, ale nic straconego! Wystarczy dobra organizacja, kilka sztuczek przy pakowaniu i wszytko powinno się zmieścić – na przykład koszulki można zwijać w rulony, które zajmują o wiele mniej przestrzeni! Taki poradniki można znaleźć np. na YouTubie. Jeżeli więc wiesz czym będziesz podróżował, możesz mniej więcej ustalić ile możesz zabrać – czy tylko jedną dużą walizkę, czy kilka kartonów? Na tej podstawie możesz rozpocząć planowanie pakowania.

Co będzie na miejscu?

Drugą ważną kwestią, którą trzeba przeanalizować jest to, co zastaniesz na miejscu. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe należy zorientować się czy Twoje przyszłe mieszkanie (lub pokój) jest wyposażone. Możesz wtedy zrezygnować z wielu zbędnych bagaży, takich jak: akcesoria kuchenne, pościel, ręczniki, lub ograniczyć się tylko do ulubionego kubka czy poduszki.

Dużo miejsca mogą zajmować sprzęty i ubrania robocze. Pracodawca powinien je zapewniać, jeśli więc nie jesteś przywiązany do swojej wiertarki, lepiej zostawić ją w domu 😉

Artykuły użytku codziennego

Przede wszystkim kosmetyki! Można zabrać albo ze sobą na zapas, albo kupić na miejscu. Jeżeli ceny w danym kraju nie różnią się zbytnio od tych w Polsce, raczej nie będzie sensu zajmować miejsca w walizce kilkoma butelkami żelu pod prysznic. Podobnie z chemią – płyny do naczyń, proszek do prania zajmują dużo miejsca, lepiej zakupić je za granicą.

A ubrania?

Najwięcej miejsca w torbie zajmą z całą pewnością ubrania. Nawet jeśli w mieszkaniu nie będziesz miał do dyspozycji pralki, za granicą popularne są publiczne pralnie, gdzie za niewielką opłatą odświeżysz swoją odzież. Dlatego też nie przesadzaj z ilością! Pamiętaj, aby dostosować swoją garderobę do pogody w kraju docelowym – koniecznie sprawdź pogodę długoterminową i poczytaj o klimacie w kraju, do którego zmierzasz.

Nie zapomnij! – Lista rzeczy na wyjazd

Wyjeżdżając za granicę do pracy, wiele rzeczy można zostawić w Polsce, a inne kupić na miejscu. Jednak bez niektóre produktów nie wolno wyjeżdżać z domu w dalekie podróże. Szczególnie bez lekarstw, które wykupujesz na receptę, telefonu komórkowego i dokumentów.

Warto podczas pakowania zrobić listę rzeczy, które ze sobą zabierzesz, tak aby pakując się w drogę powrotną niczego nie zostawić. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam organizacji wyjazdu, a jeśli macie jeszcze jakieś sposoby na pakowanie podzielcie się z nami w komentarzach na Facebooku. Poniższą listę wydrukujcie i korzystajcie z niej podczas pakowania!

wyjazd-do-pracy-za-granicą-co-ze-soba-zabrać