Wiedza i pomoc

Wybierz temat, w którym szukasz odpowiedzi

Zakładanie i edycja konta

Jak się zarejestrować?

Należy wejść w Strefę pracodawcy (zielony przycisk w prawym górnym rogu), a następnie kliknąć w "zarejestruj się" i wypełnić formularz. Następnie na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny dla konta.

Czy mogę założyć kolejne konto dla tej samej firmy?

Tak, jest to możliwe, jednak poza Panelem Pracodawcy, za naszym pośrednictwem. Skontaktuj się z nami pisząc na adres: [email protected]. Do założenia kolejnego konta tej samej firmy będą nam potrzebne wszystkie podstawowe dane firmy, które służą do rejestracji oraz skan dokumentu rejestrowego potwierdzający wiarygodność zlecenia założenia kolejnego konta.

Czy konto będzie aktywne od razu po rejestracji?

Aby konto było aktywne, należy kliknąć w link aktywacyjny, który wysyłany jest automatycznie po wypełneniu formularza rejestracyjnego. Konto pracodawcy podlega jednak weryfikacji i może zostać zablokowane w przypadku podania błędnych danych.

Jak zmienić adres e-mail do logowania?

Skontaktuj się z nami pisząc na adres: [email protected].

Jak zmienić nr NIP / VAT UE?

Skontaktuj się z nami pisząc na adres: [email protected].

Gdzie mogę zaktualizować dane firmy?

Należy zalogować się do Panelu Pracodawcy i z rozwijanego menu dostępnego w prawym górnym rogu, wybrać pozycję Edycja profilu. Edycji podlegają wszystkie podane dane oprócz numeru NIP/VAT i adresu e-mail.

Co zrobić, gdy przy próbie logowania otrzymuję informację, że konto jest wyłączone?

Upewnij się, że kliknąłeś link akywujący konto. Jeśli konto zostało akywowane, a w dalszym ciągu pojawia się błąd logowania, skontaktuj się z nami pisząc na adres: [email protected]. Konto mogło zostać przez nas zablokowane z powodu podania błędnych danych podczas rejestracji.

Jak odzyskać hasło do konta?

Przed zalogowaniem się, należy kliknąć opcję "Nie pamiętam hasła" - na podany przy rejestracji adres e-mail zostanie wysłany link umożliwiający ponowne ustawienie hasła.

Co to jest nr VAT UE i jak poprawnie go wpisać?

Jest to tzw. "NIP europejski". Jeśli jesteś firmą z kraju UE innego niż Polska i posiadasz aktywny numer VAT UE, do faktury nie zostanie doliczony podatek VAT. Status VAT UE można sprawdzić na stronie: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vatResponse.html

Czy mogę się zarejestrować, gdy nie mam numeru VAT UE?

Tak. Wystarczy podać numer rejestrowy firmy, na przykład NIP lub jego odpowiednik. Jeśli jesteś firmą zagraniczną, pamiętaj, że do faktury zostanie wówczas naliczony podatek VAT.

Czy mogę ustawić inny adres e-mail do otrzymywania powiadomień o nowej aplikacji?

Nie. Wszelkie powiadomienia przesyłane są na na adres e-mail podany przy rejestracji.

Co to są dokumenty rejestrowe?

Są to dokumenty potwierdzające legalną działalność firmy, na przykład wpis do KRS, KRAZ, itp. Profile firmowe, które mają dodane takie dokumenty są przez nas wyróżniane gwiazdkami. Więcej o naszym systemie wyróżniania Pracodawcy na stronie: www.pracujwunii.pl/pracodawca/wyroznienie/

Jak usunąć konto?

Skontaktuj się z nami pisząc na adres: [email protected].

Dodawanie i zarządzanie ogłoszeniami

Jak dodać ogłoszenie?

Aby dodać ogłoszenie należy się zarejestrować i zalogować na konto. Następnie kliknąć w żółty przycisk "Dodaj ogłoszenie" widoczny po lewej stronie Panelu, wypełnić formularz i opublikować ogłoszenie.

Czy mogę dodać darmowe ogłoszenie?

Tak, na portalu pracujwunii.pl można dodawać darmowe ogłoszenie bez żadnego limitu. Przy publikacji należy jednak zwrócić uwagę, czy wybrana nie została opcja promowania ogłoszeń, która jest płatna. Podkreślamy również, że zgodnie z regulaminem portalu zabronione jest dodawanie takich samych ogłoszeń w krótkim odstępie czasu.

Czy moje ogłoszenie pojawi się na stronie od razu po jego dodaniu?

Tak, ogłoszenie publikowane jest natychmiast po jego dodaniu.

Jak długo darmowe ogłoszenie jest aktywne na stronie?

Ogłoszenie nie ma limitu czasowego. Aktywne jest na stronie do momentu, gdy je wstrzymasz lub usuniesz.

Co zrobić, gdy nie mogę dodać ogłoszenia?

Należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie wymagane pola zostały uzupełnione oraz czy w treści ogłoszenia nie znajdują się niedozwolone frazy, takie jak: adres e-mail, "dam pracę", "promocja", "legalna praca", "legalnie zatrudnię", "super", "promocyjna oferta", "oferty pracy", "Najlepsza", "Najlepszy", "najlepsze", "ekstra". Jeśli w dalszym ciągu pojawia się problem z dodaniem ogłoszenia skontaktuj się z nami pisząc na adres: [email protected]

Co zrobić, gdy przy dodawaniu ogłoszenia dostaję informację, że nie mam wystarczającej ilości punktów na koncie?

Oznacza to, że w trakcie dodawania ogłoszenia, w drugim kroku wybrałeś jedną z opcji płatnych, np. promowanie ogłoszeń lub zewnętrzny formularz. Odznacz je, aby dodać ogłoszenie za darmo lub wykup punkty i skorzystaj z naszej oferty.

Czy mogę edytować ogłoszenie po opublikowaniu?

Ogłoszenie darmowe po opublikowaniu może być edytowane w pewnym zakresie. Zgodnie z art. 5, punktem 5.4. Regulaminu korzystania z Serwisu Pracujwunii.pl dla Pracodawców, możliwe jest nanoszenie poprawek w treści opublikowanej już oferty pracy, za wyjątkiem zmiany nazwy stanowiska oraz miejsca pracy. Ogłoszenie płatne nie może być edytowane.

Czy mogę zachęcać do aplikowania na ogłoszenie przez SMS, stronę firmową lub przesyłania CV na adres e-mail?

Zgodnie z art. 5, punktem 5.7. Regulaminu korzystania z Serwisu Pracujwunii.pl dla Pracodawców, zabronione jest zachęcanie do aplikowania przez SMS, telefon, stronę firmową oraz podawnie adresu e-mail w treści ogłoszenia. Publikacja takich ogłoszeń będzie wstrzymywana.

Czy mogę dodawać to samo ogłoszenie kilka razy?

Zgodnie z art. 5, punktem 5.8. Regulaminu korzystania z Serwisu Pracujwunii.pl dla Pracodawców, zabranione jest dodawanie tego samego ogłoszenia kilka razy. Oferty pracy wprowadzone ponownie będą usuwane z Serwisu. Jeśli zależy Ci, aby ogłoszenie było widoczne na górze listy ogłoszeń, skorzystaj z opcji "Odświeżanie ogłoszenia".

Czego nie mogę wpisywać w treści ogłoszenia?

W treści ogłoszenia nie można podawać adresu e-mail, zachęcać do aplikowania poprzez SMS, telefon lub stronę internetową oraz używać fraz: "dam pracę", "promocja", "legalna praca", "legalnie zatrudnię", "super", "promocyjna oferta", "oferty pracy", "Najlepsza", "Najlepszy", "najlepsze", "ekstra"

Jak mogę usunąć ogłoszenie?

Aby usunąć ogłoszenie należy zalogować się do Panelu Pracodawcy, wejść w aktywne ogłoszenia i wybrać ikonę Kosza, przy ogłszeniu, które ma zostać usunięte.

Jak mogę wypromować ogłoszenie?

Aby wypromować ogłoszenie, należy zalogować się do Panelu Pracodawcy, wybrać ogłoszenie, które ma zostać wypromowane oraz kliknąć przycisk Promuj z ikoną megafonu. Zostaniesz wówczas przekierowany do strony z wyborem opcji promowania.

Odkrywanie danych z aplikacji

Jak mogę odkryć dane kontaktowe i CV kandydatów z aplikacji?

Należy wybrać przycisk Odblokuj, który jest widoczny po prawej stronie przy każdej aplikacji na liście. To Ty decydujesz, której aplikacji pełne dane chcesz zobaczyć.

Ile kosztuje odkrycie danych konatktowych i CV jednej aplikacji?

Koszt odkrycia danych kontaktowych i CV kandydata będzie zawsze podany przy aplikacji. Aktualne ceny możesz też sprawdzić w Cenniku usług Serwisu www.pracujwunii.pl dla pracodawców.

Czy muszę zapłacić za każdą aplikację, która do mnie wpłynie?

Nie. Płatne jest tylko odkrycie pełnych danych kontaktowych (adres e-mail, nr telefonu) i CV kandydatów z wybranych aplikacji.

Jakie dane w aplikacji mogę podejrzeć zanim odblokuję dostęp do danych kontaktowych i CV?

Imię, nazwisko, wiek, ilość lat doświadczenia, znajomość języków obcych, prawo jazdy, stanowiska dodatkowe, data aplikacji, ilość załączonych dokumentów.

Jak długo mam dostęp do odkrytych aplikacji?

Bezterminowo.

Płatności i zakup punktów

Gdzie i jak mogę dokonać płatności za pakiet punktów?

Aby zakupić pakiet punktów należy się zalogować do Panelu pracodawcy i w menu po lewej stronie wybrać pozycję Doładuj punkty. Następnie po wyborze odpowiedniego pakietu punktów i uzupełnieniu danych do płatności, można przejść do wyboru rodzaju płatności: przelew on-line, pay-pal, faktura proforma. Płatności realizowane są w PLN lub EUR.

Czy mogę dokonać płatności w Euro za pakiet punktów?

W menu płatności należy zmienić walutę na Euro, a wtedy pojawi się opcja płatności kartą w tej walucie. Punkty zostaną doładowane po potwierdzeniu transakcji. Możesz także użyć przycisku "Generuj pro-formę", aby pobrać fakturę pro-forma i na tej podstawie dokonać tradycyjnego przelewu w Euro. Po zaksięgowaniu wpłaty, Twoje konto zostanie doładowane punktami oraz otrzymasz od nas fakturę za zakup punktów.

W jakim czasie od dokonania płatności, punkty pojawią się na moim koncie?

Przy wyborze płatności za pomocą przelewu on-line, PayPal lub kartą punkty pojawią się na Twoim koncie automatycznie po zatwierdzeniu płatności. Natomiast przy płatności za pomocą faktury proformy, Twój przelew musi zostać zaksięgowany na naszym koncie. Jeśli chcesz otrzymać doładowanie szybciej, prześlij do nas potwierdzenie przelewu na adres: [email protected]

Na co mogę wykorzystać punkty?

Punkty do wewnętrzna "waluta" w Panelu Pracodawcy. Zapłacisz nimi za wszystkie płatne opcje dostępne z poziomu Panelu Pracodawcy, takie jak: odkrywanie danych z aplikacji, promowanie ogłoszeń, proponowani kandydaci, formularz zewnętrzny. Zobacz co możesz kupić za pomocą punktów: www.pracujwunii.pl/pracodawca/oferta/

Czy punkty tracą ważność?

Raz zakupione punkty nie tracą ważności. Są dostępne na Twoim koncie bezterminowo.

Czy punkty mogę kupować tylko w pakietach?

Korzystając z systemu płatności dostępnego z poziomu Panelu Pracodawcy punkty możesz kupić tylko w pakiecie. Jeśli jednak potrzebujesz inną ilość punktów, możemy przygotować dla Ciebie ofertę indywidualną. Napisz do nas na adres: [email protected]

Gdzie mogę pobrać fakturę za zakup punktów?

Jeśli kupiłeś punkty z poziomu Panelu Pracodawcy, fakturę pobierzesz na stronie Historia płatności (zakładkę Historia płatności znajdziesz w menu po lewej stronie w Panelu Pracodawcy).

Co zrobić, gdy nie mogę zakupić punktów?

Jeśli nie możesz zakupić punktów za pomocą płatności on-line, możesz nie mieć aktualnie środków na koncie. Jeśli problem będzie się powtarzał, napisz do nas na adres: [email protected].

Dlaczego mam naliczany podatek VAT?

Prawdopobnie europejski nr VAT / NIP, który podałeś przy rejestracji jest błędny. Upewnij się, że podany numer jest poprawny. Jeśli wszystkie dane się zgadzają, a problem nadal występuje, napisz do nas na adres: [email protected]

Promowanie ogłoszeń

Jakie są typy promowań ogłoszeń?

Ogłoszenie możesz promować na Stronie Głównej serwisu pracujwunii.pl, na liście ofert, na Facebooku lub w kampanii e-mail. Wszystkie dostępne typy promowań znajdziesz na stronie: www.pracujwunii.pl/pracodawca/oferta/

Czy mogę promować dwa ogłoszenia na stronie głównej w jednym tygodniu?

Na stronie głównej możesz promować tylko jedno swojego ogłoszenie w wybranym tygodniu.

Jak ustawić promowanie ogłoszenia?

Aby skorzystać z promowania ogłoszenia musisz mieć punkty na swoim koncie. Po ich zakupie, z listy aktywnych ogłoszeń należy wybrać ofertę pracy, która ma zostać wypromowana oraz kliknąć przycisk Promuj z ikoną megafonu. Zostaniesz wówczas przekierowany do strony z wyborem opcji promowania. Zaznaczając daną opcję i potwierdzając wybór, zostaniesz poinformowany o ściągnięciu punktów z Twojego konta.

Czy mogę rozpocząć promowanie, gdy ogłoszenie było wcześniej opublikowane?

Tak, można rozpocząć promowanie ogłoszenia, które jest już opublikowane na stronie. Wystarczy wybrać ogłoszenie z listy i kliknąć przycisk Promuj z ikoną megafonu.

Proponowani kandydaci

Na czym polega ta usługa?

Do dodanego przez Ciebie ogłoszenia, automatycznie dopasowujemy kandydatów najlepiej spełniających kryteria Twojej oferty pracy. W szczegółach swojego ogłoszenia znajdziesz listę profili proponowanych przez nas kandydatów. Każdy profil zawiera najważniejsze informacje o nich (Kiedy kandydat ostatnio szukał pracy? Czy załączył dokument CV? Ile ma lat? Czy podał nr telefonu? Czy podał adres e-mail? Czy podał dodatkowe informacje, jak: znajomość języków obcych, prawo jazdy, drugi zawód?). Dostęp do danych kontaktowych kandydata oraz załączonych przez niego plików jest płatny. Wystarczy kliknąć i zaakceptować płatność, aby je zobaczyć. Koszt wykupienia danych jest podany w punktach w profilu kandydata. Szczegółowy opis usługi znajduje się na stronie: www.pracujwunii.pl/pracodawca/proponowani-kandydaci/

Od czego zależy cena za dostęp do danych kandydata?

Od ilości podanych przez niego danych i daty ostatniej aktywności w naszym serwisie.

Jak długo jest ważny dostęp do wykupionych kandydatów?

Bezterminowo.

Jakie dane otrzymam po wykupieniu?

Dostęp do danych kontaktowych kandydata oraz załączonych przez niego plików.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Napisz do nas na adres: [email protected]